Bjarne  S Aaserød
Sandesundsv. 44
1724 Sarpsborg
bjarne@sarpjazz.no
tlf. 971 16 654

NEW ORLEANS 4. – 16. APRIL 2012

Avreise: 04.04. kl. 11.25 fra Gardemoen  Ankomst (via New York) New Orleans kl. 22.50

Hjemreise: 16.4. kl. 14.55 fra New Orleans  Ankomst Oslo 17.04. kl. 09.45

Flyselskap Continental – en mellomlanding i New York

Hotel i New Orleans: Best Western French Quarter Landmark Hotel 920 North Rampart Street  tlf 001 504 5243333

Hotellet har store dbl rom (plass til 2 stk i hver seng) og svømmebasseng – ta med badetøy.

Fin patio - enkel frokost – temperatur ca 25 grader – lette klær, shorts

Pris kr 17.500,- i dbl. Rom Kr 22.000,- i enkeltrom

Påmelding med depositum kr 3.000,- pr. person til konto: 1030 09 71488 (ikke refunderbart)  Resten betales 10. januar. Påmelding senest 20. oktober

Jeg trenger: Navn (slik det er skrevet i passet) fødselsdato, passnr. og utløpsdato for pass.

Det er ikke visum for USA, men dere trenger elektronisk pass, og så må man registrere seg med innreisetillatelse på nettet: https://esta.cbp.dhs.gov/  Dere som har reist før, må sjekke om innreisetillaltelsen fortsatt gjelder. Man skal kun fylle ut ”stjerne”. Det koster 14$ og må betales på nett. Ta det med ro - følg instruksen, og det går bra.

I New Orleans legger jeg opp til følgende (helt frivillig å være med)

Info-møte v/bassenget neste dag med påfølgende spasertur i French Quarter. Trikketur og spasertur i Garden District med besøk på Sjømannskirken. Gudstjeneste i Baptitskirke. Tur til sumpene, grillfest på sjømannskirken, jazzbrunch på Hotel Intercontinental, shoppingtur, fellesmiddag med konsert.

Første uken vi er der, er det påske med opp til flere parader, og andre uke fra torsdag til søndag er det FRENCH QUARTER FESTIVAL. Musikk fra 17 scener (på dagtid) og alt er gratis.

Trenger noen å snakke med meg på tlf, send en SMS og jeg ringer opp (jeg er i Hellas fram til 15. oktober) Det er mulig å melde seg på etter 20. okt, men det kan bli dyrere.